SPORT | FC Botoșani – Dinamo Kiev 1-1 în primul meci amical din Austria

FC Botoşani a terminat nedecis, scor 1-1 primul amical al verii susţinut în Austria contra celor de la Dinamo Kiev. Golul botoşănenilor a fost marcat de Gabriel Vaşvari din penalty în minutul 60, iar ucrainenii au egalat în minutul 71 cu un șut de la 18 metri prin Rybalka Serhiy.

Leo Grozavu a început meciul cu următorii jucători:

Iliev- Dimitrov, Plămada, Miron, Mușat – Vasvari, Bordeianu – I. Fulop, Cabrera, Golofca – Herghelegiu.
În partea a doua a meciului, antrenorul Leo Grozavu a introdus pe Matulevicius, Cucu, Popovici, Ichim, Avram, Patache, Lorand Fulop și Claudiu Juncănaru.

Următoarea partidă pentru botoșăneni va fi împotriva formației FK Jablonec pe 11 iulie.

Sursa: fcbotosani

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului, stergerea integrala sau chiar interzicerea dreptului de a posta, prin blocarea IP-ului folosit. Site-ul www.GazetaBT.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.