Category Archives: Liga 3

SPORT | LIGA 3: 74 de echipe s-au înscris în noul sezon, printre ele și FCM Dorohoi

Toate cele 21 de echipe care au promovat în urma barajului de accedere în Liga a III-a s-au înscris în ediţia 2015-2016 a competiţiei Ziua de 20 iulie 2015 a fost termenul limită până la care s-au putut face înscrieri în viitoarea ediţie a Ligii a III-a, care va debuta pe 29 august anul curent.

TAS

SPORT | Programul meciurilor de baraj pentru promovarea în liga a III-a, ediția 2015 – 2016

Departamentul de Competiţii al Federaţiei Române de Fotbal a anunţat programul oficial al meciurilor care vor decide promovatele în ediţia 2015-2016 a eşalonului al treilea Pe 20 şi 27 iunie vor avea loc cele două manşe ale jocurilor de baraj pentru promovarea în Liga a III-a, conform tragerii efectuate pe 11 iunie, la sediul Federaţiei

SPORT | FCM Dorohoi sărbătoreşte astăzi promovarea în eşalonul secund al fotbalului românesc

Astăzi, de la ora 18:oo, echipa de fotbal FCM Dorohoi joacă ultimul meci în Liga a 3-a,  împotriva formaţiei Kosarom Paşcani. FCM Dorohoi a învins  săptămâna trecută, în deplasare, formaţia Ştiinţa Miroslava cu 1-0, reuşind promovarea matematică în Liga a 2-a,  lucru în premieră pentru fotbalul dorohoian. Etapa de astăzi este ultima a play-off-ului Ligii

SPORT | FCM DOROHOI a coborat pe locul 2 dupa meciul de astazi

Astazi, intr-un meci contand pentru etapa a 13-a a Seriei 1 din Liga a III-a de fotbal, formatia FCM Dorohoi a fost invinsa in deplasare cu scorul de 2-1 de formatia Aerostar Bacau. In urma acestui rezultat, coroborat cu victoria categorica a echipei Cetatea Tg.Neamt, dorohoienii au coborat pe locul 2 in clasament. Iata rezultatele

SPORT | FCM Dorohoi, pe primul loc, în Liga a III-a, după meciul de astăzi! – GALERIE FOTO

Astăzi, începând cu orele 14:00, FCM Dorohoi a întâlnit Cetatea Târgu-Neamț, pe Stadionul Municipal “1 Mai” din Dorohoi. În minutul 17 a fost deschis scorul, Homneac marcând primul gol pentru FCM Dorohoi. Prima repriză s-a încheiat cu 1-0 pentru FCM Dorohoi. A doua repriză a fost tot de partea celor de la FCM Dorohoi. Eduard

SPORT | Mâine, de la ora 14, FCM DOROHOI întâlnește pe FC Cetatea Tg. Neamț

Mâine au loc meciurile etapi a XII-a ale Ligii a III-a. La Dorohoi, echipa locală FCM va primi vizita echipei FC Cetatea Tg.Neamț, partida începând de la ora 14:oo. Iată programul seriei: Nov 8, 2013 14:00 CS Kosarom Pascani (IS)   –   ACS Bucovina Pojorata (SV) Nov 8, 2013 14:00 CSM Moinesti (BC)

SPORT | FCM Dorohoi, eliminata din Cupa Romaniei – GALERIE FOTO

FCM Dorohoi a fost eliminata din 16-imile Cupei Romaniei Timisoara de Viitorul Constanta , scor 3-0 . Meciul a avut loc la Dorohoi , pe un stadion arhiplin. Pentru echipa “regelui Hagi ” au marcat Axente o dubla si Gavra.  Dorohoienii au jucat un fotbal frumos in a doua repriza , au aparut si ocaziile,

SPORT | Astăzi la Dorohoi, liderul seriei CSM Moinești întâlnește pe FCM DOROHOI

Astăzi, de la ora 17:00, suporterii sunt invitați să asiste la partida cea mai interesantă a etapei a IV-a din seria C1, în care formația locală FCM Dorohoi întâlnește liderul de până acum al seriei, CSM Moinești. Băcăoanii au înregistrat 3 victorii în primele etape, având maximum de puncte și un golaveraj foarte bun, +5.

SPORT | FCM Dorohoi a fost învinsă de Bucovina Pojorâta și a coborât pe locul 6 în clasament

REZULTATELE  DIN  ULTIMA ETAPĂ : Bucovina Pojorâta – FCM Dorohoi 2-0 CSM Moineşti – Kosarom Paşcani 2-1 Aerostar Bacău – Ceahlăul II Piatra Neamţ 1-2 Cetatea Tg. Neamţ – Ştiinţa Miroslava 1-0 Sporting Suceava – Petrotub Roman 3-3 Bucovina Rădăuţi – FCM Bacău CLASAMENT 1. CSM Moineşti 3 3 0 0 7-2 9p 2. Cetatea

SPORT | LIGA 3: FCM Dorohoi joaca maine la Pojorata in etapa a III-a

Dupa victoria de senzatie din Cupa Romaniei cu CSMS Iasi, FCM Dorohoi va evolua maine in etapa a III-a campionatului. Dorohoienii vor juca in deplasare la echipa care a promovat in Liga a III-a, Bucovina Pojorata. Partida va incepe de la ora 17:00 si va fi condusa la centru de Adrian Vizireanu din Buzau, ajutat

VIDEO | Vezi REZUMATUL meciului FCM Dorohoi – CSMS Iasi 3-2!

Vezi mai jos cele 5 goluri marcate in meciul FCM Dorohoi – CSMS Iasi de marti din Cupa Romaniei. Video: BTonline

SPORT | Vezi VIDEO si FOTO de la FCM Dorohoi – CSMS Iasi, 3-2!

Gazeta de Botosani va prezinta mai jos o GALERIE FOTO si un clip VIDEO de la meciul de astazi dintre FCM Dorohoi si CSMS Iasi din Cupa Romaniei, scor 3-2. Foto/Video: Ionut Tabultoc VIDEO: GALERIE FOTO:

SPORT | Victor Mihalachi: “Va fi o prima foarte consistenta”! Vezi cati bani vor primi dorohoienii!

Bucuros ca echipa pe care o finanteaza a castigat meciul cu CSMS Iasi, Victor Mihalachi le promite jucatorilor  o prima foarte consistenta. “Noi suntem modeşti la bani şi foarte buni la fotbal. Va fi o primă foarte consistentă pentru efortul depus şi pentru a merge mai departe. Am crezut în victorie şi cred în continuare

SPORT | Vespazian Colban: “Este o zi fericita din viata de antrenor”

Antrenorul echipei FCM Dorohoi, Vespazian Colban, este fericit pentru victoria de astazi impotriva Iasiului, insa spune ca daca va mai juca de 10 ori cu CSMS-ul, nu stie daca va castiga doua sau trei meciuri. “Este o zi fericita din viata de antrenor. Am promovat dintr-un esalon inferior intr-unul superior si sper sa nu ma

SPORT | Duel tensionat intre Enache si Onofras la finalul meciului: “Esti un nesimtit” – FOTO

Finalul de meci de la Dorohoi a fost unul foarte tensionat pentru CSMS Iasi. Dupa fluierul de final al centralului Adrian Cojocaru, antrenorul Costel Enache s-a dus fulger impreuna cu Florin Prunea la Marius Onofras si i-a reprosat acestuia atitudinea pe care a avut-o fata de tehnician. “Esti un nesimtit”, i-a spus Enache lui Onofras.

SPORT | Florin Prunea a caracterizat evolutia iesenilor: “Jenant si penibil. Vor plati”

Presedintele Executiv de la CSMS Iasi, Forin Prunea, a tinut sa felicite echipa dorohoiana pentru jocul de astazi din Cupa Romaniei si i-a amenintat pe jucatorii sai ca vor plati pentru cum au abordat aceasta partida. “Este Cupa Romaniei, competitia surprizelor. Surpriza pentru noi este evolutia jucatorilor: janant, jenant, penibil. Trebuie schimbata repede atitudinea. Ii

SPORT | “Sa vina Steaua!”. FCM Dorohoi a invins cu 3-2 pe CSMS Iasi si asteapta o echipa de Liga 1

Calificare istorica pentru FCM Dorohoi in 16-imile Cupei Romaniei Timisoreana. Elevii lui Vespazian Colban si-au dat viata pe teren si s-au impus cu scorul de 3-2 impotriva fostei echipe de Liga 1, CSMS Iasi. Oaspetii au inceput perfect partida si in minutul 1, Vancea a ajuns singur in fata portii aparate de Rohetki si a

SPORT | Arbitru de Liga 1 la meciul Dorohoiului cu CSMS Iasi

Partida de mâine de la ora 16:30 de la Dorohoi de pe stadionul din complexul „1 Mai” din turul al V-lea al ediţiei 2013-2014 al Cupei României dintre FCM Dorohoi şi fosta divizionară A, CSMS Iaşi va fi arbitrată de Adrian Cojocaru din Galaţi, acesta urmând a fi ajutat la linii de asistenţii vasluieni Ovidiu

SPORT | FCM Dorohoi va juca maine in Cupa Romaniei cu CSMS Iasi!

Microbistii din Dorohoi si nu numai, vor avea posibilitatea ca maine sa vada pe stadionul “1 Mai” o fosta echipa de Liga 1. Retrogradata in sezonul trecut de Liga 1, CSMS Iasi vine maine la Dorohoi pentru duelul din Cupa Romaniei cu echipa antrenata de Vespazian Colban. Partida va incepe de la ora 16:30.

SPORT | Dorohoiul s-a impus in fata Aerostarului si este pe locul doi

FCM Dorohoi a invins cu mari emotii pe Aerostar Bacau, in partida disputata ieri pe teren propriu. Gazdele au dominat prima repriza, insa fara a avea ocazii importante de gol. In partea secunda, Sandu si Cososchi au avut doua ocazii, insa oaspetii au fost mai aproape de a marca in minutul 62, cand in urma

SPORT | FCM Dorohoi intalneste astazi pe Aerostar Bacau de la ora 17:00

Formatia de Liga a III-a, FCM Dorohoi, va intalni astazi pe teren propriu de la ora 17:00 pe Aerostar Bacau, in cadrul etapei a II-a.  Meciul va fi arbitrat la centru de Andrei Florin din Targu Mures, asistat la cele doua tuse Ovidiu Aruşoaie din Piatra Neamt si Roman Andrei din Targu Mures. In prima etapa, echipa

SPORT | Programul turului 5 din Cupa României! Dorohoiul va juca acasa cu CSMS Iasi!

Federația Română de Fotbal a stabilit, marți, meciurile din cadrul turului al cincilea din sezonul 2013-2014 al Cupei României. Trei echipe care în sezonul trecut au jucat în Liga 1 intră în competiție săptămâna viitoare. Programul turului al V-lea din Cupa României: 10 septembrie FCM Dorohoi (BT) – CS Municipal Studenţesc Iaşi (IS) – Stadion: 1 Mai (Dorohoi

SPORT | Victor Mihalachi anunta obiectivul indraznet al Dorohoiului: “Vom ataca Liga a II-a”

Omul de afaceri Victor Mihalachi, patronul echipei FCM Dorohoi, vrea promovarea în acest sezon. Deşi FCM Dorohoi nu a făcut o campanie de transferuri foarte spectaculoasă, Victor Mihalachi mizează pe omogenitatea lotului şi pe ambiţia antrenorului Vespazian Colban de a demonstra că este un tehnician foarte bun şi de viitor. „La FCM Dorohoi lucrurile sunt

SPORT | FCM Dorohoi, debut timid din noul sezon! Homneac a salvat echipa in minutul 90+3!

FCM Dorohoi spera la o victorie pe terenul nou-promovatei Cetatea Targu Neamt, insa lucrurile nu au stat chiar asa. Dorohoienii s-au vazut condusi pe tabela inca din minutul 19,

SPORT | FCM Dorohoi pleaca la Targu Neamt fara Atudorei! Fundasul a fost operat marti – FOTO

Razvan Atudorei

Fundasul imprumutat de FCM Dorohoi de la FC Botosani, Razvan Atudorei, va rata debutul in noul sezon de Liga a III-a. Fotbalistul dorohoienilor a fost operat marti, 27 august, de menisc la piciorul stang. Atudorei va trebui sa faca un repaUs total timp de doua saptamani, dupa care va incepe usor pregatirea separata, urmand ca

SPORT | FCM Dorohoi debuteaza astazi in noul sezon de Liga a III-a la Tg. Neamt

Reprezentanta judetului Botosani in Liga a III-a, FCM Dorohoi, va debuta astazi de la ora 18:00 intr-un nou sezon competitional. Echipa pregatita de Vespazian Colban va juca in deplasare cu nou-promovata Cetatea Tg. Neamt, echipa care a eliminat pe Luceafarul Mihai Eminescu la meciu de baraj. Partida va fi arbitrata de Fesnic Mircea (Cluj), ajutat la

SPORT | FCM Dorohoi a eliminat pe Rapid CFR Suceava din Cupa Romaniei!

FCM Dorohoi a învins, marți, cu scorul de 2 la 1, formația Rapid CFR Suceava, într-un meci disputat în faza a IV-a a ediției din acest an a Cupei României. Golurile echipei FCM Dorohoi au fost marcate în minutele 45 și 49, de Tudor Homneac. Golul sucevenilor a fost înscris de Apetri, în minutul 57.

SPORT | LIGA 3: FCM Dorohoi debuteaza in noul sezon pe 30 august in deplasare la Tg. Neamt!

Comitetul Executiv al FRF a decis ca FCM Dorohoi sa joace  in Seria I a Ligii a 3-a, alaturi de alte 11 echipe din zona Moldovei (Suceava, Botoşani, Iaşi, Neamţ, Bacău, Vaslui). Noul sezon va incepe pe data de 30 august si se va juca in sistem play-off si play-out, dupa un sezon regulat (tur-retur). Iată programul

SPORT | Marti, 13 august, FCM Dorohoi incearca o calificare in Faza a IV-a a Cupei Romaniei!

Federatia Romana de Fotbal a anuntat partidele care vor avea loc in Faza a III-a a Cupei Romaniei Timisoreana. Astfel, pe data de 13 august, FCM Dorohoi, echipa calificata dupa o victorie cu 2-0 in fata celor de la Luceafarul, va intalni in deplasare pe vecinii de la Progresul Fratautii Vechi (Liga IV). Meciul va incepe

SPORT | Arbitrii botosaneni din Liga a II-a si a III-a vor participa la cursurile de instruire de vara

Arbitrii botosaneni din Liga a II-a sunt asteptati maine dimineata la Pitesti pentru a participa la cursurile de instruirea in vederea inceperii noului sezon competitional. Astfel, Ciprian Iovu, Catalin Brinza, Adrian Vornicu si Florin Visan vor fi prezenti maine la hotelul Victoria din Pitesti. Ei vor urma sa fie testati atat fizic, cat si teoretic.